Piękne i aktywne Amazonki

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka jest w trakcie realizacji zadania publicznego finansowanego przez Urząd Gminy Sławoborze.

Amazonki są specyficzną grupą – tragicznie doświadczoną przez los bowiem po zabiegu mastektomii są okaleczone zwłaszcza psychicznie. Zabieg usunięcia piersi powoduje, że czują się gorsze, niekobiece, ich samoocena drastycznie spada. Spojrzenie w lustro staje się mało komfortową czynnością, bo jak spojrzeć na siebie przychylnym okiem, gdy w głowie wciąż kołacze myśl, że jest się owszem kobietą, ale nie stuprocentową.

W ramach działania publicznego pt. Piękne i aktywne Amazonki w siedzibie stowarzyszenia odbywają się zabiegi pielęgnacyjne stóp i dłoni , które mają na celu poprawę samopoczucia zwłaszcza w aspekcie psychicznym. Zrodzenie w amazonkach uczucia, że pomimo zabiegu mastektomii nadal są piękne, że wciąż mogą podobać się, że w niczym nie są gorsze od innych kobiet. Zabiegi przeprowadza pani Paulina Siubdzia właścicielka firmy Klinika Urody i Pielęgnacji Stóp, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Szczecinie.

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka dziękuje wójtowi Gminy Sławoborze panu Marcinowi Książkowi za zainteresowanie problemami stowarzyszenia, życzliwość, słowa wsparcia i sfinansowanie zabiegów pielęgnacyjnych oraz zakup pawilonu, który umożliwi promocję stowarzyszenia.