Świdwińskie Amazonki na podium w Koszalinie

2 czerwca 2012 r. w Koszalinie odbyła się VII Regionalna Spartakiada Amazonek Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowana przez Amazonki Koszalin.
Impreza w tym roku odbyła się w ramach obchodów Dni Koszalina,  pod patronatem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Koszalina.


Spartakiada stawia sobie za cel poprawę sprawności psychofizycznej kobiet po operacji piersi jak również mobilizację do aktywnego trybu życia, poprzez wspólne rozgrywki i zabawę. Jest to również świetna okazja do integracji środowiska amazonek ze społeczeństwem lokalnym, pokazanie, że z chorobą można żyć godnie, nie wstydząc się jej. Spartakiada to duma, radość, wzruszenie i cała masa pozytywnych emocji. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu choroby można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu.
W spartakiadzie wzięło udział 20 drużyn czteroosobowych wraz z kibicami. Uczestniczyły w niej m.in. Amazonki ze Świdwina, Darłowa, Wałcza, Szczecina, Kołobrzegu, Białogardu, Piły i Gdańska. Nasze stowarzyszenie reprezentowały 4 zawodniczki : p. Zofia Gołąb, p. Halina Hawran, p. Maria Adamajtys i p. Teresa Pawlikowska.
Świdwińskie Amazonki w kwalifikacji końcowej zajęły 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnej spartakiadzie , która odbędzie się już we wrześniu w Białogardzie.