”W trosce o zdrowie”

Dnia 09.06.2017r w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego przez Urząd Miasta Świdwin pt. ”W trosce o zdrowie” w Świdwińskim Stowarzyszeniu Amazonka odbyło się spotkanie grupowe członkiń z Panią Psycholog Magdaleną Kawczyńską . W spotkaniu wzięło udział 22 osoby. Tematy warsztatów obejmowały psychologiczne aspekty zdrowia i choroby, pojęcie stresu psychologicznego i strategie radzenia sobie z nim oraz procesy emocjonalne w życiu człowieka, psychologia motywacji oraz komunikacja interpersonalna w chorobie. Dodatkowy punktem spotkania był trening autogenny metodą Szulca oraz ćwiczenia oddechowe, które pomagają w kontroli własnych emocji.

Zaplanowany program warsztatów terapeutycznych został w pełni zrealizowany, członkinie chętnie i z zainteresowaniem brały udział w ćwiczeniach i wspólnych dyskusjach. Program zajęć korzystnie wpłynął na uczestniczki, które otrzymały duże wsparcie w pokonywaniu słabości w różnych etapach walki z chorobą jak również w pokonywaniu codziennych problemów.

Dodatkowo odbywają się indywidualne spotkania z Panią psycholog, które na pewno z korzyścią wpłyną na uczestniczki i dodadzą siły na kolejne dni i lata.