Świdwińskie Amazonki na IX Spartakiadzie Strzeleckiej w Białogardzie

Białogardzkie Stowarzyszenie Amazonka zorganizowało po raz dziewiąty Strzelecką Spartakiadę Amazonek. Impreza odbyła się 9 września (sobota) w godz. 14:00-21:00 na terenie Strzelnicy LOK w Białogardzie. Uczestniczyły w niej m.in. Amazonki ze Świdwina, Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina i Szczecinka.

Spartakiada to nie tylko sprawdzenie swoich sił i możliwości wypracowanych ciągłą rehabilitacją, ale przede wszystkim dowód dla innych osób, że po chorobie można wrócić do sprawności i utrzymać ją poprzez zdrowy tryb życia i integrację z osobami o podobnych doświadczeniach. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu choroby można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu. Przez tę inicjatywę Amazonki chcą pokazać, że mają odwagę mówić o chorobie i że nie dyskwalifikuje ona z życia społecznego.

W spartakiadzie wzięły udział drużyny czteroosobowe wraz z kibicami. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały panie: Zofia Gołąb, Urszula Wieczorkiewicz, Ewa Budna, Janina Pniewczuk, Maria Kowalczyk, Anna Pólkowska, Teresa Pawlikowska i Krystyna Długosz.

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka w kwalifikacji końcowej zajęło 2 miejsce. Pragniemy podziękować za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu na spartakiadę do Białogardu. To dzięki Panu Burmistrzowi Miasta Świdwin Janowi Owsiakowi mogłyśmy kolejny raz uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie.