VIII Marsz Świdwińskich Amazonek

W Sobotę 01.06.19 odbył się VIII Marsz Nordic Wiking zorganizowany przez Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka.”

W marszu wzięły udział amazonki z zaprzyjaźnionych klubów spoza powiatu Świdwińskiego Przyjechały Amazonki z Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina , Szczecina i Stargardu oraz  inne osoby chętne z terenu Naszego miasta. Przyjezdne koleżanki przed marszem zostały powitane herbatą, kawą i ciastem w siedzibie Klubu w Świdwinie przy ul. Kołobrzeskiej 43.

Wszystkich przybyłych powitała Pani Halina Hawran, następnie zabrał głos Starosta Pan Mirosław Majka, który życzył wszystkim uczestnikom udanego Marszu. Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Pani Ewa Zapotoczna .

Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Miękczyńskiej instruktorki nordic- walking grupa po krótkim instruktarzu i rozgrzewce wyruszyła w 5 km trasę w otoczeniu atrakcyjnych terenów Miasta i Gminy Świdwin. Przepiękna pogoda i dobre humory towarzyszyły uczestnikom marszu. Trasa prowadziła przez duży park, który przechodzi długo oczekiwaną rewitalizację. Amazonki przeszły nowopowstałymi alejkami nad staw przy którym aktywnie ćwiczyły. Następnie wyruszyły w stronę Bukowca, gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym czekał na nich gorący posiłek. Pomimo zmęczenia nikomu nie zabrakło zapału do dalszej integracji przy grillu i muzyce.

Świdwińskie Amazonki dziękują wszystkim przyjezdnym koleżankom i zaproszonym gościom za aktywny udział i mile spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, darczyńców za pomoc rzeczową ,dzięki której odbył się VIII Marsz Nordic-Walking w tak niepowtarzalnej oprawie.

Impreza zorganizowana była w ramach zadania publicznego z Gminą Miejską   Świdwin pt. „Zadbaj o zdrowie”

 

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

78-300 Świdwin ul.Kołobrzeska43

amazonkaswidwin@poczta.onet.pl.