Świdwińskie Amazonki na imprezie rekreacyjno-sportowej”Kulą w Raka”

 

Świdwińskie Amazonki w dn.21.09.2019 uczestniczyły w imprezie rekreacyjno-sportowej pod nazwą „Kulą w Raka” organizowaną przez Stowarzyszenie Koszaliński Klub „Amazonka”. Impreza odbyła się w Galerii „ Kosmos” w Koszalinie

Głównym celem imprezy jest wyrobienie nawyku do zajęć ruchowych, pozwalających zachować optymistyczny nastrój tak bardzo potrzebny kobietom po amputacji piersi. Impreza kierowana jest również do mieszkańców Koszalina z przesłaniem przybliżenia problemów kobiet z chorobą raka piersi. Każde zajęcia ruchowe to swoista forma rehabilitacji tworząca w osobie potrzebę kontrolowanego ruchu i ucząca zdrowego trybu życia W imprezie rywalizowało 10 drużyn 4 osobowych klubów z powiatów Ościennych województwa zachodniopomorskiego. Po koleżeńskiej rywalizacji w kwalifikacji końcowej w grze w kręgle Świdwińskie Amazonki zajęły 3 miejsce.

Kolejnym punktem programu był wykład psychoterapeutyczny , który przeprowadziła Pani Barbara Cebulak. W bardzo interesujący sposób omówiła w formie dyskusji temat ciszy wewnątrz i na zewnątrz człowieka . W imprezie swoją obecnością zaszczycili Nas zaproszeni goście: Pan Tomasz Czuczak Sekretarz Miasta, Pani Barbara Grygorcewicz Wice- Przewodnicząca Miasta , Stefan Romecki Poseł na Sejm, Piotr Zientarski Senator, oraz Henryk Kozłowski Dyrektor PUP. Cała impreza przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze, dziękujemy Pani Wandzie Szuster Przewodniczącej Stowarzyszenia za zaproszenie.

 

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

Ul. Kołobrzeska 43

78-300 Świdwin