Aktualności

SIÓDMY Marsz Świdwińskich Amazonek.

 

SIÓDMY  Marsz  Świdwińskich  Amazonek.

W sobotę 19.05.18r odbędzie  się VII Marsz Nordic Walking zorganizowany przez Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka” w ramach zadania publicznego  ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie   pt,,Sport żródłem sprawności osób niepełnosprawnych”
Marsze organizowane przez Amazonki stały się już tradycją i odbywają  się co roku w   maju. W marszu wezmą  udział amazonki z innych miast; Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina , Szczecina oraz   oraz inne osoby chętne  z terenu Naszego miasta.  Pod kierunkiem P.Małgorzaty Miękczyńskiej, instruktorki nordic walking grupa  po krótkim instruktarzu i rozgrzewce  wyruszy w trasę ok. 7 km. trasą w kierunku Buczyny. Tam odbędzie się posiłek regeneracyjny i zabawa przy ognisku .

 

Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka”
78-300 Świdwin ul.Kołobrzeska 43
amazonkaswidwin@poczta.onet.pl
kontakt:739 056 446

XII Msza Święta AMAZONEK

Świdwińskie „Amazonki” Zapraszają na Mszę w dniu 21 lutego o godz. 9.00.

20 lutego 2018r. Świdwińskie Amazonki obchodzą XII Rocznicę Działalności Stowarzyszenia.

Aby uczcić ten Jubileusz XII-lecia działalności Stowarzyszenia, 21 lutego o godz. 9.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Świdwinie odbędzie się Msza Święta w intencji członkiń Stowarzyszenia i ich rodzin, a w szczególności w intencji naszych koleżanek, które zmagają się z trudami walki z chorobą oraz za te które tę walkę przegrały. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w uroczystej mszy.

Po mszy świętej Amazonki i goście spotykają się w swoim Klubie przy skromnym poczęstunku, aby powspominać o minionych latach i z nadzieją snuć plany na przyszłość.

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka”

Kołobrzeska 43,78-300 Świdwin

Kontakt : 739056446

 

 

Spotkanie z Onkolog


Dnia 19.01.2018r o godz. 17stej w Świdwińskim Stowarzyszeniu Amazonka odbyło się kolejne już spotkanie z onkologami. Na zaproszenie przybyła do nas Pani Doktor Marzena Holak z Koszalińskiej poradni onkologicznej, która poprowadziła spotkanie przekazując wiele cennych informacji dot. badań piersi m.in. mammografii, oraz chętnie udzieliła odpowiedzi na zadawane pytania.


Osobowość Roku 2017

Zachęcamy do głosowania na Osobowość Roku 2017. Nominację otrzymała Pani Prezes Zdzisława Rudnicka za niespożytą energię i krzewienie wiedzy z zakresu profilaktyki antynowotworowej i zainicjowanie szereg działań aktywizacyjnych dla pań stowarzyszonych a Amazonce. SMS POD NR 72355 O TREŚCI GKSS.55

 

SPOTKANIE Z ONKOLOGAMI

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA   SPOTKANIE Z ONKOLOGAMI

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z ONKOLOGAMI – PANIĄ DOROTĄ STRĘK-ŚLIWIŃSKĄ I  PANIĄ MARZENĄ HOLAK ZORGANIZOWANE PRZEZ ŚWIDWIŃSKIE STOWARZYSZENIE „AMAZONKA”

DNIA 19 STYCZNIA 2018R O GODZINIE 17:00 KOŁOBRZESKA 43.

 

 

 

WIGILIA 2017

 

15.12.2017 roku o godzinie 11:00 w Restauracji „Zamkowa” odbyło się spotkanie wigilijne Amazonek i zaproszonych gości.

Uroczyste spotkanie rozpoczęto od serdecznego przywitania przybyłych gości i odśpiewania Hymnu Amazonek. Zgodnie z wigilijnym zwyczajem wszyscy podzieli się opłatkiem i złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.  Na stole nie zabrakło wigilijnych potraw, królowały ryby pod każdą postacią, barszcz czerwony, pierogi, krokiety, gołąbki oraz na deser ciasto z kawą.

Na tegorocznej Wigilii swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Danuta Malitowska, Radna Powiatu Pani Krystyna Wojnicka, Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki, Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek, Zastępca Wójta Gminy Brzeżno Pan Sławomir Koruc, przedstawicielka Kancelarii Notarialnej Pani Alicja Pracz, przedstawiciele banków : Pani Ann Matuszyńska Dyrektor Spółdzielczego Banku Pomorskiego Oddział Świdwin, Pani Dorota Mańko Dyrektor Świdwińskiego oddziału SKOK im. Chmielewskiego, przedstawiciele innych organizacji pozarządowych: Pan Paweł Gasztold przedstawiciel Powiatowego Oddziału Diabetyków, Pan Karola Pniewczuk reprezentujący Stowarzyszenie Słoneczna Jesień, przedstawiciele firm: Pani Małgorzata Miękczyńska właścicielka i instruktorka Klubu Fitness Reha-Fit, Pani Dorota Wojtanowska właścicielka restauracji „Zamkowa”, która po raz kolejny pięknie Nas ugościła w swoim lokalu oraz inni zaprzyjaźnieni zaproszeni goście.

Za życzliwość i okazane serce złożyliśmy podziękowania ze strony Naszego Stowarzyszenia dla władz samorządowych i darczyńców za finansowe i rzeczowe wsparcie dla Naszej Organizacji.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wszystkim mieszkańcom Powiatu Świdwińskiego dużo zdrowia, ciepła rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2018.

 

 

 

 

 

Zakończenie zajęć na basenie

                                           

 

 

 

Stowarzyszenie Amazonka zakończyło zajęcia sportowe w formie aqaareobiku na basenie w Świdwińskim Parku Wodnym Relax w ilości 13 spotkań godzinnych w okresie wrzesień -listopad dla członkiń i osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Świdwińskiego, które poprowadziła Pani instruktor Agata Pawłowska . Rehabilitacja w wodzie wzmocniła mięśnie i poprawiła sprawność ruchową jak również działała relaksacyjnie.

Projekt był zrealizowany w ramach zadania publicznego z Ochrony i promocja zdrowia. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych poprzez organizowanie spotkań rekreacyjno-edukacyjnych oraz podejmowanie działań prozdrowotnych, ”W trosce o zdrowie” z Urzędu Miasta Świdwin umowa nr OZKS.032.12.2017.

 

 

 

 

 

 

ZAKOŃCZENIE DZIAŁAŃ ,,AMAZONEK ”W RAMACH ZADAŃ PUBLICZNYCH

 

 

ZAKOŃCZENIE DZIAŁAŃ ,,AMAZONEK ”W RAMACH ZADAŃ PUBLICZNYCH

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka w ramach realizowanego zadania publicznego powierzonego przez Urząd Miasta Świdwin pt:,,W trosce o zdrowie” zorganizowały w dniu 9 czerwca 2017 warsztaty z Panią Psycholog Magdaleną Kawczyńską.W spotkaniu wzięły udział członkinie Stowarzyszenia borykające się z trudami choroby nowotworowej. Tematy spotkań dotyczyły psychologicznych aspektów zdrowia i choroby, pojęcia zdrowia psychologicznego i strategii radzenia sobie z nim oraz procesy emocjonalne w życiu człowieka, motywacji oraz komunikacji interpersonalnej w chorobie.Było to duże wsparcie w pokonywaniu słabości w różnych etapach walki z chorobą i pozwoli odzyskać siłę psychiczną. Dodatkową pomocą były indywidualne zajęcia terapeutyczne odbywające się od czerwca do listopada z których korzystały członkinie Stowarzyszenia. Kolejnym działaniem projektu były zajęcia aquaaerobiku na basenie „Relaks” pod okiem Pani instruktor Agaty Pawłowskiej. Ćwiczenia ruchowe pozytywnie wpłynęły na motorykę i fizjologię człowieka. Rehabilitacja w wodzie miała na celu poprawić i utrzymać sprawności fizyczną uczestników. W zadaniu realizowanych od września do listopada brały udział członkinie Stowarzyszenia i osoby niepełnosprawne.Projekt był zrealizowany w ramach zadania publicznego z Ochrony i promocja zdrowia. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych poprzez organizowanie spotkań rekreacyjno-edukacyjnych oraz podejmowanie działań prozdrowotnych, ”W trosce o zdrowie” z Urzędu Miasta Świdwin umowa nr OZKS.032.12.2017.

Zadania zrealizowane z środków Zarządu Powiatu Świdwińskiego Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka zorganizowały 27 maja 2017r VI Marsz Nordic- Walking Amazonek. Udział w Marszu wzięło 4 zaprzyjaźnione kluby spoza Powiatu Świdwińskiego. Przyjechały Amazonki z Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina i Szczecina, oraz goście zaproszeni. W otoczeniu przepiekanych Świdwińskich lasów, zachwycając się urokiem pachnącej o tej porze przyrody, maszerujące z kijkami Amazonki pokonały trasę ok. 7 km i dotarły nad jezioro Bukowiec. W zakresie tego zadania w dniu 10.11.2017r do Świdwina przyjechał lekarz Michał Piotrowiak Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, który wygłosił prelekcję na temat „Rekonstrukcja piersi ostatnim i nieodłącznym etapem procesu leczenia i powrotu do zdrowia kobiet po mastektomii”. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać nowoczesne metody techniki chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej zastosowanej u kobiet po mastektomii, zapoznać się z dokumentacją fotograficzną pokazującą efekty przed i po zabiegu. Lekarz prowadzący spotkanie udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych. Projekt zrealizowany w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia z Zarządu Powiatu Świdwińskiego pt.” Daj szansę zdrowiu”   zgodnie z umową SO.524.2.9.2017 z dnia 11.04.2017r.

 

Prelekcja lekarza M.Piotrowiak

Na zaproszenie Świdwińskich Amazonek przyjechał do Świdwina lekarz Michał Piotrowiak Specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, który wygłosił prelekcję na temat „Rekonstrukcja piersi ostatnim i nieodłącznym etapem procesu leczenia i powrotu do zdrowia kobiet po mastektomii”.

Lekarz Michał Piotrowiak współpracuje z Amazonkami z innych regionów, zna problemy tej grupy kobiet, ma doświadczenie w swoim zawodzie może pochwalić się sporym doświadczeniem w swojej dziedzinie. Na nieodpłatnym spotkaniu przedstawił kompleksową wiedzę na temat dostępnych sposobów rekonstrukcji piersi, które powinno być nieodłącznym elementem procesu leczenia. Amazonki dowiedziały się, że rekonstrukcji piersi można dokonać nie tylko krótko po zabiegu lecz również wiele lat po mastektomii.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać nowoczesne metody techniki chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej zastosowanej u kobiet po mastektomii, zapoznać się z dokumentacją fotograficzną pokazującą efekty przed i po zabiegu. Lekarz prowadzący spotkanie udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania zainteresowanych.

Konsultacje Lek. Michała Piotrowiak odbywają się w Wojskowym Szpitalu 109 w Szczecinie. Wtorki- rejestracja tel. 918105891.

SPOTKANIE ZORGANIZOWANE PRZEZ ŚWIDWIŃSKIE STOWARZYSZENIE „AMAZONKA” W RAMACH REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZARZĄDU POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO PT.” DAJ SZANSĘ ZDROWIU”   ZGODNIE Z UMOWĄ SO.524.2.9.2017 Z DNIA 11.04.2017r.

 

SPOTKANIE Z LEKARZEM MICHAŁEM PIOTRKOWIAK

 

SPOTKANIE Z LEKARZEM MICHAŁEM PIOTRKOWIAK SPECJALISTĄ CHIRURGII PLASTYCZNEJ,REKONSTRUKCYJNEJ I ESTETYCZNEJ.

 

W DNIU 10 LISTOPADA 2017 O GODZINIE   11.00   W SALI KONFERENCYJNEJ PRZY BIURZE STOWARZYSZENIA „AMAZONKA” UL. KOŁOBRZESKA 43 ŚWIDWIN ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE Z SPECJALISTĄ CHIRURGII PLASTYCZNEJ,REKONSTRUKCYJNEJ I ESTETYCZNEJ LEKARZEM MICHAŁEM PIOTRKOWIAK PT.”REKONSTRUKCJA PIERSI OSTATNIM I NIEODŁĄCZNYM ETAPEM PROCESU LECZENIA I POWROTU DO ZDROWIA KOBIET PO MASTEKTOMII” ZORGANIZOWANE PRZEZ ŚWIDWIŃSKIE STOWARZYSZENIE „AMAZONKA” W RAMACH REALIZACJI ZADANIA PUBLICZNEGO Z ZARZĄDU POWIATU ŚWIDWIŃSKIEGO PT.” DAJ SZANSĘ ZDROWIU”   ZGODNIE Z UMOWĄ SO.524.2.9.2017 Z DNIA 11.04.2017r.

 

DZIEŃ SENIORA

Dnia 30 września 2017r (sobota) w Świdwińskim Ośrodku Kultury „Zamek” odbył się Dzień Seniora w ramach zadania publicznego ,,Seniorzy w działaniu” zorganizowany przy współudziale CIES, współfinansowany z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.   W wydarzeniu wzięły udział m.in. Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka, Stowarzyszenie Diabetyków, Stowarzyszenie Słoneczna Jesień, Stowarzyszenie III Wieku Zamek w Świdwinie, SISG, PZ ERI, LGD Powiatu Świdwińskiego, UTW „Zamek” w Świdwinie. W programie zorganizowano wykład oraz koncert Chóru „Sonores”, Seniorzy mogli wziąć udział w Zumbie oraz bezpłatnych warsztatach i konsultacjach. Odbyły się warsztaty wokalne prowadzone przez Dyrektora ŚOK w Świdwinie Bolesława Kurka, warsztaty rękodzieła prowadzone przez UTW „Zamek” w Świdwinie, warsztaty i konsultacje z diabetykiem oraz rehabilitantem zorganizowanym przez LGD, bezpłatne podstawowe badania, konsultację przeprowadzone przez Stowarzyszenie Diabetyków Powiatu Świdwińskiego „Nasze zdrowie”. Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka zorganizowały warsztaty dotyczące profilaktyki raka piersi i samobadania piersi poprowadzone przez dyplomowaną położną Ewę Zapotoczną. Na stoisku Amazonek były dostępne   informacje dotyczące profilaktyki chorób nowotworowych raka piersi i szyjki macicy.

Październik miesiącem walki z rakiem

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego chcielibyśmy zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka, jest zbyt późne wykrycie choroby, wtedy gdy jest ona już w zaawansowanym stadium. Postęp medycyny, umiejętności polskich lekarzy i nakłady ministra zdrowia na specjalistyczną aparaturę stosowaną w diagnostyce i leczeniu onkologicznym sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi)!

DZIEŃ SENIORA

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Powiatu Świdwińskiego, szczególnie w wieku powyżej 60 r. ż. na:

DZIEŃ SENIORA 30 września 2017 r. (sobota) od godz. 10:00 Świdwiński Ośrodek Kultury Zamek

Bezpłatne warsztaty, konsultacje wykład, koncert Chóru „Sonores”, Zumba, poczęstunek, wystawy oraz konsultacje dla Seniorów z Powiatu Świdwińskiego.

Dzień Seniora jest organizowany w ramach zadania publicznego „Seniorzy w działaniu” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Organizatorzy:

  • Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno – Społecznych
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku „Zamek” w Świdwinie,
  • Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów (Oddział w Świdwinie)
  • Stowarzyszenie ,,Słoneczna Jesień” Świdwin
  • Lokalna Grupa Działania- Powiatu Świdwińskiego
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno -Gospodarczych w Świdwinie
  • Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka
  • Stowarzyszeniem Diabetyków Powiatu Świdwińskiego „Nasze Zdrowie”

 

III Świdwiński Festiwal Organizacji Pozarządowych

W dniu 16 września odbył się, którego celem było przedstawienie historii i działań organizacji pozarządowych, oraz integracja organizacji pozarządowych z lokalną społecznością. Wśród uczestników NGO udział wzięło nasze Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka”. Na naszym stoisku zaprezentowałyśmy nasze osiągnięcia z udziału w różnorodnych zawodach sportowych, spartakiadach. Odwiedzający Nasze stoisko mogli obejrzeć puchary, medale, oraz kronikę dokumentującą działalność organizacji od początku jej istnienia. Pokazaliśmy sprzęt rehabilitacyjny oraz ulotki dotyczące profilaktyki nowotworów piersi. Dzięki uprzejmości pani Beaty Kurij, przedstawicielki firmy „Amoena” zaprezentowaliśmy stroje kąpielowe oraz bieliznę dla kobiet po mastektomii. Głównym punktem programu była Joga w wykonaniu ,,Amazonek”, którą poprowadziła Małgorzata Miękczyńska z Reha-Fit. Celem Świdwińskiego Stowarzyszenia Amazonka jest pokazanie kobietom, które zetknęły się z chorobą nowotworową, ich rodzinom i społeczeństwu, jak można przełamywać bariery mentalności społeczeństwa oraz udowodnienie, że z chorobą można żyć normalnie. A wspólna integracja członkiń i wzajemne wsparcie i samopomoc jest jednym z warunków osiągnięcia tej normalności. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do odwiedzania Naszego Klubu który mieści się w Świdwinie przy ul. Kołobrzeskiej 43. Zorganizowanie tak wspaniałej imprezy zawdzięczamy Urzędowi Miasta Świdwin, Urzędowi Marszałkowskiemu Woj. Zachodniopomorskiego, organizacji SZOWES z Koszalina, organizatorom: Stowarzyszeniu Carpe Diem i Klubowi Sportowemu Feniks. Podziękowania należą się wielu innym, którzy pomogli przy organizacji tej imprezy i sprawili, że ten dzień zostanie na długo w naszej pamięci. Liczymy na kontynuację tego przedsięwzięcia i spotkanie w przyszłym roku. Dziękujemy !

Świdwińskie Amazonki na IX Spartakiadzie Strzeleckiej w Białogardzie

Białogardzkie Stowarzyszenie Amazonka zorganizowało po raz dziewiąty Strzelecką Spartakiadę Amazonek. Impreza odbyła się 9 września (sobota) w godz. 14:00-21:00 na terenie Strzelnicy LOK w Białogardzie. Uczestniczyły w niej m.in. Amazonki ze Świdwina, Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina i Szczecinka.

Spartakiada to nie tylko sprawdzenie swoich sił i możliwości wypracowanych ciągłą rehabilitacją, ale przede wszystkim dowód dla innych osób, że po chorobie można wrócić do sprawności i utrzymać ją poprzez zdrowy tryb życia i integrację z osobami o podobnych doświadczeniach. Wspólnie spędzony czas udowadnia zdrowym kobietom, że pomimo ciężkich przeżyć z powodu choroby można być sprawnym i pokonać wiele przeciwności losu. Przez tę inicjatywę Amazonki chcą pokazać, że mają odwagę mówić o chorobie i że nie dyskwalifikuje ona z życia społecznego.

W spartakiadzie wzięły udział drużyny czteroosobowe wraz z kibicami. Nasze Stowarzyszenie reprezentowały panie: Zofia Gołąb, Urszula Wieczorkiewicz, Ewa Budna, Janina Pniewczuk, Maria Kowalczyk, Anna Pólkowska, Teresa Pawlikowska i Krystyna Długosz.

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka w kwalifikacji końcowej zajęło 2 miejsce. Pragniemy podziękować za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu na spartakiadę do Białogardu. To dzięki Panu Burmistrzowi Miasta Świdwin Janowi Owsiakowi mogłyśmy kolejny raz uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie.

”W trosce o zdrowie”

Dnia 09.06.2017r w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego przez Urząd Miasta Świdwin pt. ”W trosce o zdrowie” w Świdwińskim Stowarzyszeniu Amazonka odbyło się spotkanie grupowe członkiń z Panią Psycholog Magdaleną Kawczyńską . W spotkaniu wzięło udział 22 osoby. Tematy warsztatów obejmowały psychologiczne aspekty zdrowia i choroby, pojęcie stresu psychologicznego i strategie radzenia sobie z nim oraz procesy emocjonalne w życiu człowieka, psychologia motywacji oraz komunikacja interpersonalna w chorobie. Dodatkowy punktem spotkania był trening autogenny metodą Szulca oraz ćwiczenia oddechowe, które pomagają w kontroli własnych emocji.

Zaplanowany program warsztatów terapeutycznych został w pełni zrealizowany, członkinie chętnie i z zainteresowaniem brały udział w ćwiczeniach i wspólnych dyskusjach. Program zajęć korzystnie wpłynął na uczestniczki, które otrzymały duże wsparcie w pokonywaniu słabości w różnych etapach walki z chorobą jak również w pokonywaniu codziennych problemów.

Dodatkowo odbywają się indywidualne spotkania z Panią psycholog, które na pewno z korzyścią wpłyną na uczestniczki i dodadzą siły na kolejne dni i lata.

DZIAŁANIA ,,AMAZONEK” W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO

DZIAŁANIA ,,AMAZONEK” W RAMACH ZADANIA PUBLICZNEGO

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka w ramach realizowanego zadania publicznego powierzonego przez Urząd Miasta Świdwin pt:,,W trosce o zdrowie” organizują w dniu 9 czerwca warsztaty z Panią Psycholog Magdaleną Kawczyńską.

W spotkaniu wezmą udział członkinie Stowarzyszenia borykające się z trudami choroby nowotworowej. Tematy spotkania będą dotyczyły psychologicznych aspektów zdrowia i choroby, pojęcia zdrowia psychologicznego i strategii radzenia sobie z nim oraz procesy emocjonalne w życiu człowieka, motywacji oraz komunikacji interpersonalnej w chorobie.

Na pewno będzie to duże wsparcie w pokonywaniu słabości w różnych etapach walki z chorobą i pozwoli odzyskać siłę psychiczną.

Kolejnym działaniem projektu będą zajęcia aquaaerobiku na basenie „Relaks” pod okiem Pani instruktor Agaty Pawłowskiej. Ćwiczenia ruchowe mają ogromny wpływ na motorykę i fizjologię człowieka. Rehabilitacja w wodzie ma na celu poprawić i utrzymać sprawności fizyczną uczestników.

Projekt realizowany w ramach zadania publicznego pt. Ochrona i promocja zdrowia. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych poprzez organizowanie spotkań rekreacyjno-edukacyjnych oraz podejmowanie działań prozdrowotnych, ”W trosce o zdrowie” powierzonego przez Urząd Miasta Świdwin umowa nr OZKS.032.12.2017.