Aktualności

Msza Święta w związku z 14 rocznicą działalności Amazonek

 

20 lutego w Kościele Parafialnym pod wezwaniem MBNP w Świdwinie została odprawiona Msza Święta w intencji członkiń Stowarzyszenia i ich rodzin, oraz za dusze  koleżanek , które niestety odeszły przegrywając walkę z rakiem. Prosiłyśmy o  siłę w walce z chorobą i powrót do zdrowia. Choroba zabrała nam spokój a przyniosła obawę i strach o każdy dzień życia.  Razem z nami we Mszy Świętej uczestniczył Starosta Pan Mirosław Majka, Wójt    oraz Pani Krystyna Zaremba. Po Mszy Świętej, która zakończyła się uroczystym odśpiewaniem „Hymnu Amazonek” z udziałem organisty odbyło się spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia. Spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ uczestniczyła w nim Amazonka, która wróciła do Nas po kilkuletniej nieobecności. Dzielnie walczyła z chorobą i wierzymy że tę walkę wygrała. Swoją obecnością zaszczycił Nas Ks. Wiktor, któremu dziękujemy za otuchę i miłe słowo.  Uroczystość stała się  również doskonałą okazją do podziękowań dla darczyńców. Dziękowaliśmy Pani  Danucie Malitowskiej, Pani Krystynie Wojnickiej, Panu Wójtowi Kazimierzowi Lechockiemu, Pani Basi Marszałek, oraz Państwu Diakun za wsparcie finansowe dzięki, któremu mogliśmy zakupić nową drukarkę.  Amazonki z początkiem roku mają możliwość zadbania o własne zdrowie , ponieważ otrzymały karnety na ćwiczenia „zdrowy kręgosłup”, oraz „siłownia dla Amazonek” przekazane nieodpłatnie przez zaprzyjaźnioną Firmę Reha-Fit Pani Małgorzaty Miękczyńskiej, za co serdecznie dziękujemy.  Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełnej radości i wzruszeń.

Świdwińskie Stowarzyszenie                                                                                                                                                                                                                                   Amazonka    Świdwin ul. Kołobrzeska  43 tel.739  056 446

 

 

 

 

Spotkanie opłatkowe 2019

  •         W dniu 05.12.2019 roku o godzinie 11:00 w Sali Restauracji „Zamkowa” odbyło się już coroczne spotkanie wigilijne Amazonek i zaproszonych gości. Uroczystość rozpoczęto od serdecznego przywitania gości i odśpiewania Hymnu Amazonek. Kobiety, które wygrały walkę z rakiem piersi spotkały się przy wigilijnym stole , aby wspólnie podzielić się opłatkiem , pogratulować sobie woli życia , życzyć zdrowia i wszelkiej pomyślności na cały przyszły rok. Do życzeń dołączyli zaproszeni goście przedstawiciele władz miasta i gmin , oraz zaprzyjaźnionych instytucji banków i stowarzyszeń .Na stołach królowały tradycyjne polskie potrawy przygotowane przez członkinie Stowarzyszenia . Na tak uroczym spotkaniu nie zabrakło serdecznych podziękowań ze strony Naszego Stowarzyszenia dla władz samorządowych i darczyńców za finansowe i rzeczowe wsparcie dla Naszej Organizacji. Dziękowaliśmy za życzliwość i okazane serce. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wszystkim mieszkańcom Powiatu Świdwińskiego dużo zdrowia, ciepła rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2020 Roku.
  •                                                          Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka
  •  

     

Rehabilitacja w Ośrodku Siesta

 

W ramach zadania publicznego pod tytułem ,,Rehabilitacja ważnym etapem leczenia osób niepełnosprawnych ‘’ Świdwińskie Amazonki , oraz osoby wspierające przebywały na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku ,,SIESTA’’ w Grzybowie finansowane przez Gminę Sławoborze, oraz Gminę Brzeżno.

Podczas pobytu uczestnikom były zapewnione profesjonalne zajęcia rehabilitacyjne i ruchowe. W ramach profilaktyki zdrowotnej korzystano z szerokiej bazy zabiegowej w zakresie fizykoterapii, ultradźwięki , laseroterapia, lampa Sollux, oraz okłady borowinowe, W ofercie był nielimitowany dostęp do sauny , oraz jakuzzi zewnętrznego.

Przeprowadzono warsztaty z podologiem, zajęcia Fitness-Zumba z instruktorem, marsz z kijkami wzdłuż plaży, oraz zabawę integracyjną z innymi Amazonkami. Amazonki to niezwykły ruch wsparcia psychicznego, wspólna motywacja do spotkań i integracji , które są niezwykłą terapią w walce z chorobą nowotworową.

Był to bardzo atrakcyjny wyjazd, który pozwolił Amazonkom, oraz osobom wspierającym skorzystać z niezbędnej dla nich rehabilitacji.

Serdeczne podziękowania dla organizatorki turnusu Pani Marysi Najdowskiej , oraz dla Wójta Gminy Świdwin Pana Kazimierza Lechockiego za zapewnienie transportu.

 

 

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

Tel.739 056 446

Świdwińskie Amazonki na imprezie rekreacyjno-sportowej”Kulą w Raka”

 

Świdwińskie Amazonki w dn.21.09.2019 uczestniczyły w imprezie rekreacyjno-sportowej pod nazwą „Kulą w Raka” organizowaną przez Stowarzyszenie Koszaliński Klub „Amazonka”. Impreza odbyła się w Galerii „ Kosmos” w Koszalinie

Głównym celem imprezy jest wyrobienie nawyku do zajęć ruchowych, pozwalających zachować optymistyczny nastrój tak bardzo potrzebny kobietom po amputacji piersi. Impreza kierowana jest również do mieszkańców Koszalina z przesłaniem przybliżenia problemów kobiet z chorobą raka piersi. Każde zajęcia ruchowe to swoista forma rehabilitacji tworząca w osobie potrzebę kontrolowanego ruchu i ucząca zdrowego trybu życia W imprezie rywalizowało 10 drużyn 4 osobowych klubów z powiatów Ościennych województwa zachodniopomorskiego. Po koleżeńskiej rywalizacji w kwalifikacji końcowej w grze w kręgle Świdwińskie Amazonki zajęły 3 miejsce.

Kolejnym punktem programu był wykład psychoterapeutyczny , który przeprowadziła Pani Barbara Cebulak. W bardzo interesujący sposób omówiła w formie dyskusji temat ciszy wewnątrz i na zewnątrz człowieka . W imprezie swoją obecnością zaszczycili Nas zaproszeni goście: Pan Tomasz Czuczak Sekretarz Miasta, Pani Barbara Grygorcewicz Wice- Przewodnicząca Miasta , Stefan Romecki Poseł na Sejm, Piotr Zientarski Senator, oraz Henryk Kozłowski Dyrektor PUP. Cała impreza przebiegła w miłej i koleżeńskiej atmosferze, dziękujemy Pani Wandzie Szuster Przewodniczącej Stowarzyszenia za zaproszenie.

 

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

Ul. Kołobrzeska 43

78-300 Świdwin

 

 

 

 

Świdwińskie Amazonki na X Spartakiadzie Strzeleckiej w Białogardzie

14.09.2019 Świdwińskie Amazonki zostały zaproszone   na X Spartakiadę Strzelecką organizowaną przez Białogardzkie Stowarzyszenie Amazonka. Impreza odbyła się na terenie strzelnicy LOK w Białogardzie a uczestniczyły w niej koleżanki z zaprzyjaźnionych klubów z województwa zachodniopomorskiego.

Celem spartakiady jest integracja i wymiana doświadczeń z koleżankami Amazonkami, sprawdzenie swoich sił a przede wszystkim dowód na to że po chorobie można wrócić do sprawności i utrzymać dobrą formę poprzez zdrowy i aktywny tryb życia. Spartakiada to radość, wzruszenie i cała masa pozytywnych emocji.

W spartakiadzie wzięły udział drużyny czteroosobowe . Nasze Stowarzyszenie reprezentowały Panie: Joanna Chlebowska , Danuta Dąbrowska, Maria Kaczmarek i Helena Ziora.

Świdwińskie Amazonki w kwalifikacji końcowej zajęły 4 miejsce. Składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą imprezę.

 

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

Ul. Kołobrzeska 43

78-300 Świdwin

 

 

Prelekcja Amazonek z dietetykiem

W ramach zadania publicznego z Gminą Miejską Świdwin z zakresu działań na rzecz osób niepełnosprawnych 19 .06.2019 w Świdwińskim Stowarzyszeniu Amazonka odbyła się prelekcja edukacyjna z Panią dietetyk Janiną Kaczor pt. „Wpływ diety na zdrowie”.

Spotkanie miało formę warsztatów, których zadaniem było dostarczenie  umiejętności kobietom dotkniętych chorobą jak zrozumieć swój organizm aby poznaną wiedzę na temat odżywiania dostosować do  stylu życia, wieku i własnych potrzeb. Spotkanie odbyło się w  sali przy ul. Kołobrzeskiej 43.

W czasie prelekcji , która  trwała ok 3 godz. był czas na wykład Pani  dietetyk, dyskusję, pytania, oraz degustację koktajli z owoców i warzyw. Każda z uczestniczek prelekcji otrzymała od Pani dietetyk przygotowaną ulotkę ze wskazówkami jak mądrze się odżywiać, cieszyć jedzeniem aby stać się silnym przeciwnikiem do walki z chorobą.

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VIII Marsz Świdwińskich Amazonek

W Sobotę 01.06.19 odbył się VIII Marsz Nordic Wiking zorganizowany przez Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka.”

W marszu wzięły udział amazonki z zaprzyjaźnionych klubów spoza powiatu Świdwińskiego Przyjechały Amazonki z Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina , Szczecina i Stargardu oraz  inne osoby chętne z terenu Naszego miasta. Przyjezdne koleżanki przed marszem zostały powitane herbatą, kawą i ciastem w siedzibie Klubu w Świdwinie przy ul. Kołobrzeskiej 43.

Wszystkich przybyłych powitała Pani Halina Hawran, następnie zabrał głos Starosta Pan Mirosław Majka, który życzył wszystkim uczestnikom udanego Marszu. Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Pani Ewa Zapotoczna .

Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Miękczyńskiej instruktorki nordic- walking grupa po krótkim instruktarzu i rozgrzewce wyruszyła w 5 km trasę w otoczeniu atrakcyjnych terenów Miasta i Gminy Świdwin. Przepiękna pogoda i dobre humory towarzyszyły uczestnikom marszu. Trasa prowadziła przez duży park, który przechodzi długo oczekiwaną rewitalizację. Amazonki przeszły nowopowstałymi alejkami nad staw przy którym aktywnie ćwiczyły. Następnie wyruszyły w stronę Bukowca, gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym czekał na nich gorący posiłek. Pomimo zmęczenia nikomu nie zabrakło zapału do dalszej integracji przy grillu i muzyce.

Świdwińskie Amazonki dziękują wszystkim przyjezdnym koleżankom i zaproszonym gościom za aktywny udział i mile spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, darczyńców za pomoc rzeczową ,dzięki której odbył się VIII Marsz Nordic-Walking w tak niepowtarzalnej oprawie.

Impreza zorganizowana była w ramach zadania publicznego z Gminą Miejską   Świdwin pt. „Zadbaj o zdrowie”

 

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

78-300 Świdwin ul.Kołobrzeska43

amazonkaswidwin@poczta.onet.pl.

 

VIII Marsz Nordic-Walking

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka” 01.06. 2019r.organizuje

VIII Marsz Nordic -Walking dla Amazonek w ramach zadania publicznego  z Gminą Miejską Świdwin pt,,Zadbaj o zdrowie” .

Marsze organizowane przez Amazonki stały się już tradycją i odbywają  się co roku . W imprezie weźmie udział ok. 40 Amazonek ze Świdwińskiego klubu oraz Amazonki z 6 klubów z woj. zachodniopomorskiego z Białogardu, Koszalina, Szczecina, Szczecinka, Kołobrzegu, oraz Łobza. Instruktorem prowadzącym marsz będzie pani Małgorzata Miękczyńska ze Studia Ćwiczeń Ruchowych „Reha – Fit”.  Celem imprezy będzie propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, popularyzowanie tego sportu, jako aktywnej formy spędzania czasu oraz integracja amazonek. Trasa marszu obejmuje atrakcyjne tereny  Gminy i Miasta Świdwin . Rozpoczęcie marszu o godz.10:00 z placu siedziby Klubu ul. Kołobrzeska 43. Czas trwania marszu około 4 godz. , długość trasy ok.5 km. Zakończenie Marszu nad jeziorem Bukowiec. Obiad przewidziany jest na godzinę 14.00 w Ośrodku Wczasowo-Rekreacyjnym Bukowiec , natomiast wspólne ognisko ok godz 16.00.

 

 

Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka” 78-300 Świdwin ul. Kołobrzeska 43 amazonkaswidwin@poczta.onet.pl kontakt:739 056 446

 

Warsztaty z Panią Psycholog

Informujemy, że w biurze Amazonek przy ul. Kołobrzeskiej 43  dn.26.04.2019 o godz.10:00  odbędzie się spotkanie z Panią psycholog Beatą Kozińską i Panią Urszulą Kuśnierz-Kania.

Warsztaty psychologiczne, które proponują Panie psycholog są ukierunkowane na utrwalanie korzystnych zmian oraz korektę złych nawyków. Podczas spotkania będą brane pod uwagę takie powszechne trudności jak: brak równowagi psychicznej lub przytłoczenie przeżyciami związanymi z zachorowaniem i leczeniem choroby nowotworowej oraz dbanie o jakość życia. Dominującą formą pracy podczas warsztatu będzie praca z emocjami, głównie poprzez techniki relaksacji oraz rozpoznawanie własnych mocnych i słabych stron w codziennym życiu.

Na pewno będzie to duże wsparcie w pokonywaniu słabości w różnych etapach walki z chorobą i pozwoli odzyskać siłę psychiczną. Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do udziału.

Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka

ul. Kołobrzeska 43

78-300 Świdwin

Msza święta w związku z 13 rocznicą powstania Stowarzyszenia Amazonka

Świdwińskie ,,Amazonki” Zapraszają

 

20 lutego 2019 r. Świdwińskie Amazonki obchodzą XIII Rocznicę swojej działalności.Aby uczcić ten zaszczytny Jubileusz XIII – lecia działalności Stowarzyszenia dnia 22 lutego o godz. 9-tej w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Świdwinie odbędzie się Msza Święta w intencji członkiń Stowarzyszenia i ich rodzin a w szczególności w intencji naszych koleżanek, które zmagają się z trudami walki z chorobą.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w uroczystej mszy.

Po mszy świętej Amazonki i goście spotkają się w swoim Klubie przy skromnym poczęstunku, aby powspominać o minionych latach i z nadzieją snuć plany na przyszłość.

 

                              Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka”                        

                                            Kołobrzeska 43, 78-300 Świdwin

                                                kontakt    739 056   446

 

WIGILIJNE SPOTKANIE AMAZONEK

WIGILIJNE SPOTKANIE AMAZONEK

 

Jak co roku dnia 06.12.2018r o godz.11.00 w Restauracji ,,Zamkowa’’ odbyło się spotkanie wigilijne Amazonek i zaproszonych gości.

Uroczyste spotkanie rozpoczęto od przywitania przybyłych gości oraz odśpiewaniem Hymnu  Amazonek. Zgodnie z wigilijnym obyczajem wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemnie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Tradycyjnie stół był zastawiony wigilijnymi potrawami oraz ciastami. Serdeczne podziękowania składają Amazonki dla przybyłych Świdwińskich władz oraz dla pani Doroty  Wojtanowskiej  właścicielki Restauracji ,,Zamkowa’’ która po raz  kolejny  pięknie Nas ugościła w swoim lokalu.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wszystkim mieszkańcom Powiatu Świdwińskiego dużo zdrowia, ciepła rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2019.

 

Świdwińskie Stowarzyszenie

                                                                                                 Amazonka

REHABILITACJA ,,AMAZONEK’’

REHABILITACJA ,,AMAZONEK’’

W dniach od 23.11.2018r do 29.11.2018r Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka’’ rozpoczynają turnus rehabilitacyjny w ośrodku leczniczo-rehabilitacyjnym ,,Klimczok’’ w Ustroniu Morskim .Turnus jest dla uczestników projektu realizowanego przez Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka’’ pod tytułem ,,Rehabilitacja warunkiem powrotu do zdrowia osób niepełnosprawnych ‘’ w ramach zadania publicznego finansowanego przez Gminę Miejską Świdwin ,Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ,Gminę Brzeżno ,Gminę Sławoborze i Gminę Świdwin .

W/w projekt ma na celu zapewnienie rehabilitacji osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Świdwińskiego .W projekcie bierze udział 15 amazonek wymagających leczenia rehabilitacyjnego.

 

Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka’’
78-300 Świdwin Kołobrzeska 43
Tel.739 056 446
amazonkaswidwin@poczta.onet.pl

SIÓDMY Marsz Świdwińskich Amazonek.

 

SIÓDMY  Marsz  Świdwińskich  Amazonek.

W sobotę 19.05.18r odbędzie  się VII Marsz Nordic Walking zorganizowany przez Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka” w ramach zadania publicznego  ze Starostwem Powiatowym w Świdwinie   pt,,Sport żródłem sprawności osób niepełnosprawnych”
Marsze organizowane przez Amazonki stały się już tradycją i odbywają  się co roku w   maju. W marszu wezmą  udział amazonki z innych miast; Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina , Szczecina oraz   oraz inne osoby chętne  z terenu Naszego miasta.  Pod kierunkiem P.Małgorzaty Miękczyńskiej, instruktorki nordic walking grupa  po krótkim instruktarzu i rozgrzewce  wyruszy w trasę ok. 7 km. trasą w kierunku Buczyny. Tam odbędzie się posiłek regeneracyjny i zabawa przy ognisku .

 

Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka”
78-300 Świdwin ul.Kołobrzeska 43
amazonkaswidwin@poczta.onet.pl
kontakt:739 056 446

XII Msza Święta AMAZONEK

Świdwińskie „Amazonki” Zapraszają na Mszę w dniu 21 lutego o godz. 9.00.

20 lutego 2018r. Świdwińskie Amazonki obchodzą XII Rocznicę Działalności Stowarzyszenia.

Aby uczcić ten Jubileusz XII-lecia działalności Stowarzyszenia, 21 lutego o godz. 9.00 w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Świdwinie odbędzie się Msza Święta w intencji członkiń Stowarzyszenia i ich rodzin, a w szczególności w intencji naszych koleżanek, które zmagają się z trudami walki z chorobą oraz za te które tę walkę przegrały. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w uroczystej mszy.

Po mszy świętej Amazonki i goście spotykają się w swoim Klubie przy skromnym poczęstunku, aby powspominać o minionych latach i z nadzieją snuć plany na przyszłość.

Świdwińskie Stowarzyszenie „Amazonka”

Kołobrzeska 43,78-300 Świdwin

Kontakt : 739056446

 

 

Spotkanie z Onkolog


Dnia 19.01.2018r o godz. 17stej w Świdwińskim Stowarzyszeniu Amazonka odbyło się kolejne już spotkanie z onkologami. Na zaproszenie przybyła do nas Pani Doktor Marzena Holak z Koszalińskiej poradni onkologicznej, która poprowadziła spotkanie przekazując wiele cennych informacji dot. badań piersi m.in. mammografii, oraz chętnie udzieliła odpowiedzi na zadawane pytania.


Osobowość Roku 2017

Zachęcamy do głosowania na Osobowość Roku 2017. Nominację otrzymała Pani Prezes Zdzisława Rudnicka za niespożytą energię i krzewienie wiedzy z zakresu profilaktyki antynowotworowej i zainicjowanie szereg działań aktywizacyjnych dla pań stowarzyszonych a Amazonce. SMS POD NR 72355 O TREŚCI GKSS.55

 

SPOTKANIE Z ONKOLOGAMI

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA   SPOTKANIE Z ONKOLOGAMI

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z ONKOLOGAMI – PANIĄ DOROTĄ STRĘK-ŚLIWIŃSKĄ I  PANIĄ MARZENĄ HOLAK ZORGANIZOWANE PRZEZ ŚWIDWIŃSKIE STOWARZYSZENIE „AMAZONKA”

DNIA 19 STYCZNIA 2018R O GODZINIE 17:00 KOŁOBRZESKA 43.

 

 

 

WIGILIA 2017

 

15.12.2017 roku o godzinie 11:00 w Restauracji „Zamkowa” odbyło się spotkanie wigilijne Amazonek i zaproszonych gości.

Uroczyste spotkanie rozpoczęto od serdecznego przywitania przybyłych gości i odśpiewania Hymnu Amazonek. Zgodnie z wigilijnym zwyczajem wszyscy podzieli się opłatkiem i złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.  Na stole nie zabrakło wigilijnych potraw, królowały ryby pod każdą postacią, barszcz czerwony, pierogi, krokiety, gołąbki oraz na deser ciasto z kawą.

Na tegorocznej Wigilii swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Danuta Malitowska, Radna Powiatu Pani Krystyna Wojnicka, Wójt Gminy Świdwin Pan Kazimierz Lechocki, Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek, Zastępca Wójta Gminy Brzeżno Pan Sławomir Koruc, przedstawicielka Kancelarii Notarialnej Pani Alicja Pracz, przedstawiciele banków : Pani Ann Matuszyńska Dyrektor Spółdzielczego Banku Pomorskiego Oddział Świdwin, Pani Dorota Mańko Dyrektor Świdwińskiego oddziału SKOK im. Chmielewskiego, przedstawiciele innych organizacji pozarządowych: Pan Paweł Gasztold przedstawiciel Powiatowego Oddziału Diabetyków, Pan Karola Pniewczuk reprezentujący Stowarzyszenie Słoneczna Jesień, przedstawiciele firm: Pani Małgorzata Miękczyńska właścicielka i instruktorka Klubu Fitness Reha-Fit, Pani Dorota Wojtanowska właścicielka restauracji „Zamkowa”, która po raz kolejny pięknie Nas ugościła w swoim lokalu oraz inni zaprzyjaźnieni zaproszeni goście.

Za życzliwość i okazane serce złożyliśmy podziękowania ze strony Naszego Stowarzyszenia dla władz samorządowych i darczyńców za finansowe i rzeczowe wsparcie dla Naszej Organizacji.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Wszystkim mieszkańcom Powiatu Świdwińskiego dużo zdrowia, ciepła rodzinnego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku 2018.

 

 

 

 

 

Zakończenie zajęć na basenie

                                           

 

 

 

Stowarzyszenie Amazonka zakończyło zajęcia sportowe w formie aqaareobiku na basenie w Świdwińskim Parku Wodnym Relax w ilości 13 spotkań godzinnych w okresie wrzesień -listopad dla członkiń i osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Świdwińskiego, które poprowadziła Pani instruktor Agata Pawłowska . Rehabilitacja w wodzie wzmocniła mięśnie i poprawiła sprawność ruchową jak również działała relaksacyjnie.

Projekt był zrealizowany w ramach zadania publicznego z Ochrony i promocja zdrowia. Działania na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych poprzez organizowanie spotkań rekreacyjno-edukacyjnych oraz podejmowanie działań prozdrowotnych, ”W trosce o zdrowie” z Urzędu Miasta Świdwin umowa nr OZKS.032.12.2017.